суббота, 25 июня 2016 г.

День Конституції України

      День Конституції України --
державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року.
      Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенитету і територіальну  цілістність,  стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародному авторитету України на світовій арені.
       З березня 2015 року Президент П.Порошенко створив Конституційну  Комісію, яка і розробила зміни до Основного Закону:
-- децентралізація;
-- судоустрій. 
     2 червня 2016 року Закон про внесення змін до Конституції України (щодо правосудія) прийнятий Верховною Радою.
    До Дня Конституції у відділі абонементу відкрилась книжкова виставка "Конституція: від Пилипа Орлика до сьогодення".

         Вітаємо з загальнодержавним святом --
28 червня Днем Конституції України!

Від щирого серця зичемо міцного здоров'я, бадьорості духа та впевненості у безхмарне конституційне майбутнє нашої спільної держави.
Будьмо разом у процесі побудови демократичного громадянського суспільства!

    Слава Україні!   

среда, 22 июня 2016 г.

Від спеки добібліотеки -- 2016

       21 червня 2016 року відділ абонемента розпочинає черговий сезон акції "Від спеки до бібліотеки". Створюючи бібліотеку проста неба, ми мали на меті, насамперед, розширити коло читачів. Якщо підходить людина, яка ще не записана в бібліотеці і хоче взяти книжку до дому, ми пропонуємо оформити абонемент і допомогаємо це зробити.
 
Акція "Від спеки до бібліотеки" буде мати продовження під назвою "Книжкова карусель", яка буде включати  книжкові виставки, майстер-класи, конкуси малюнків на асфальті, книжкові читання та інші заходи. Чекаємо на вас шановні цінувальники книги кожної середи від 11 години!

четверг, 16 июня 2016 г.

Бібліографічний огляд творчості сучасних українських письменників

      16 червня 2016 року у відділі абонемента було проведено бібліографічний огляд сворчості сучасних українських письменників для вчителів української мови та літератури ЗОІППО.
    Провідний фахівець Тетяна Мартиненко розповіла про повість М. Матіос "Черевички Божої Матері" яка присвячена трагічним подіям 1941 року на Буковині. Головна героїня -- Іванка Борсук, їй всього дванадцять років, але вона добре знає: у світі є Добро і є Зло. Дівчинка опиняється в самій гущавині перипетій того часу...
    Антологія "Свого не цурайтесь" виявилась останнім упорядницьким проектом Володимира Лучука (1934--1992), суттєво зміненим і значно розширеним варіантом збірника поезій і висловів "Найдорожчий скарб. Слово про рідну мову" (1990) у його упорядкуванні.
   Процес читання романа Галини Вдовиченко "Маріупольського процесу" був би легким (з огляду на стиль твору), якби не серьозність явищ, про які в ньому йдеться. Тому читачам може бути важко читати цю книгу, як важко буває читати звіти з фронту: за кожним рядком -- страждання. Роман цей доповнює наші знання про війну і про українців на війні й породжує знання, що страждання минуть, а українці і Україна будуть.
     Роман С. Талан "Оголений нерв". Війна скидає з облич людей маски, оголяє їхні душі та робить свій розподіл на добро і зло...
Настя вважала, що має міцну й дружну родину, що вони завжди допомагатимуть одне одному і будуть разом у найскрутнішу годину. Але весна 2014-го показала, хто чого вартий... Сєвєродонецьк опинився під владою сепаратистів.  Наче безодня розкрилася, і Настині діти опинилися по різні боки барикад... Кожен зробив власний вибір, шляхи рідних людей розійшлися. Чи можливо здолати прірву, яку проклала між ними війна?...
    
   

среда, 15 июня 2016 г.

         14 червня 2016 року співробітники відділів абонементу та мистецтва відвідали дітей Запорізької обласної дитячої лікарні. Діти з цікавістю приймали участь у майстер-класі з розпису каменів та знайомились з яскравими дитячими книжками.




суббота, 11 июня 2016 г.

Василь Шкляр до 65-річчя

   Бажаємо ювіляру творчого довголіття та натхнення, небайдужих читачів і щирих прихильників!
      Його називають батьком українського бестселера. Чи не кожен новий твір письменника стає справжньою подією для читачів, часто збурюючи палкі політичні діскусії.
     За все своє життя 
Василь Миколаєвич не прийняв жобної державної нагороди, а улюбленою літературною відзнакою в його великій колекції є "Автор, чиїх книжок найбільше вкрали з магазинів". За роман "Чорний Ворон"("Залишенець") отримав народну Шевченківську премію, відмовившись від офіційної, яку йому присудили за часів Януковича і міністра культури табачника.
      Зі святом, Майстре !
Слово -- зброя, і нехай у ваших руках вона завжди влучає в ціль!   

среда, 1 июня 2016 г.

День захисту дітей

     "Міжнародний день захисту дітей" -- святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше "Міжнародний день захисту дітей" відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціатіву й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
      Сьогодні міжнародний день захисту дітей!
Від нашої уваги, любові, виховання залежить доля дітей. І якщо ми будемо виховивати їх у добрі, змалечку оточимо їх любов'ю та милосердям, вони змінять наше життя на краще!
      В цей день кожен повинен задуматися і подивитися на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Воно потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з проблемами і потребами. Ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися. Закликаємо усіх зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусілля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни неодмінно стануть гордістю України!
       Міжнародному дню захисту дітей присвячена вулична акція "Захистимо майбутнє наших дітей"!